YENİ

IQ Test : Bakalım IQ'nuz Ne Seviyede Öğrenin

Hiç yorum yok
IQ Testi : Bakalım IQ'nuz Ne Seviyede Öğrenin Hakkında Bilgi

Aşağıdaki soruları tam 1 dakika içinde yanıtlamaya çalışacaksınız. Bir kağıt kalem alın ve cevaplarınızı not etmeniz gerekir. Her soruya bir defa bakmaya çalışın oldukçailginç, güzel ve çok iyi zeka geliştiren bir IQ testidir.

IQ testini çözerken çok dikkatli olunuz. Her zekada insan bu IQ testini çözebilir. Fakat daha hızlı çözerseniz daha zekisinizdir.


IQ Test Soruları :

1. Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker ; kaç ayda 28 gün vardır ?
2. Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer ?
3. Gece saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum?
4. 30'u yarıma bölüp 10 eklediniz, kaç etti ?
5. Bir çiftçinin 17 koyunu vardır. Sürüde salgın hastalık oldu, dokuzu ağır hastalandı, diğerleri ölmüştür. Çiftçinin kaç koyunu vardır ?
6. Sadece bir tek kibritiniz bulunuyor, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası, ve birde mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz. Önce hangisini yakardınız ?
7. Adamın biri diktörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bir ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur ?
8. 3 elma vardı ikisini aldım. Kaç elmam vardır ?
9. Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı ?
10. Chicago' dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz. Pittsburgh'da 7 yolcu binip, 5 yolcu indi. Cleveland'da 8 yolcu indi, 6 yolcu tuvalete gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra Philadelphia'ya vardığınızda şöforün adı neydi ?

Tebrik ediyoruz IQ testini bitirdiniz. Şimdi kontrol ediniz.

IQ TEST CEVAPLARINA GİTMEK İSTİYOSANIZ TIKLAYINIZ.

IQ Test : Bakalım IQ'nuz Ne Seviyede Öğrenin Hakkında Hiç yorum yok :

Yorum Gönder