YENİ

Okey İndir - Okey Oyunu Oyna

Hiç yorum yok
Okey indirModelOkey İndir
Boyut :1.0 MB
OS :Windows Xp,Windows Vista,7
Üretici :Okey Oyunu İndir

Okey oyunu indir

Okey oynamayı sevenler okey oynunu bilgisayarınıza taşıyorsunuz. Artık istediğiniz zaman okey oyununu oynayabileceksiniz. Okey oynarken taş kaybolma gibi bir ihtimalde yok artık. Okey oynunu bilgisayarınıza indirerek ücretsiz oynayabilrsiniz. Okey oyununun 2 sürümü olan bedava bir oyundur.

Hemen İndir okey.exe (1 MB) Uyumlu İşletim Sistemleri : Windows 8 Windows 7 Windows Vista Windows XP

Okey Oyunu Nasıl Oynanır ?

Okey indir , dört kişilik bir masa oyunudur. 1′den 13′e kadar giden 4 renkten 2′şer adet taşla oynanır. Oyunda 2 adet “sahte okey” taşı ile toplam 106 taş vardır. Başlarken herkese 14, oyuna ilk başlayacak oyuncuya 15 taş dağıtılır. Oyuncular dağıtılan taşları önlerindeki “ıstaka”ya dizerler. Kalan taşlar kapalı olarak ortaya konur. Bir taş yere açılır, bunun bir üstü “okey”dir ve bütün taşların yerine kullanılabilir.

Okey Oyunu , ilk oyuncunun elinden işine yaramayan bir taşı yanındaki oyuncuya atmasıyla oyun başlar. Okey’de amaç, aynı renkli taşları sıraya dizmek (13′ten sonra sadece 1 gelebilir) ya da aynı sayılı taşların farklı renklerinden grup yapmaktır. En az 3 adet taş bir grup oluşturur.

Sırası gelen oyuncu eğer bir önceki oyuncunun attığı taş işine yarıyorsa onu alır, aksi halde ortadan bir taş çeker. Bunun ardından da elindeki fazlalık taşı yine yanındakine atar.

Okey İndir - Okey Oyunu Oyna Hakkında Hiç yorum yok :

Yorum Gönder