YENİ

Windows 8 Ribbon Sistemini Kapatmak / Acmak/Program İndir

Hiç yorum yok
Windows 8 Ribbon Sistemini Kapatmak / Acmak Hakkında Bilgi Edinin

Bildiğiniz gibi windows 8 işletim sistemi daha önce de birçok kez söylediğimiz gibi yeniliklerle beraber geldi. Bu yeniliklerden birisi de öncelerde office programlarında kullanılan Ribbonlardır.Ribbon kelimesi size yabancı geldiyse eğer hemen açıklayalım.

Ribbon Sistemi :

Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi windows 8 de herhangi bir klasöre girdiğiniz zamanda yukarıdaki şeritte daha önceden office programlarında karşılaştığınız bir görüntü oluşmaktadır. Bu şeritlere Ribbon adı veriliyor.


Eğer windows 8'in bu yeni özelliğini sevmediyseniz ve explorer şeritlerini windows 7 de olduğu gibi eski haline çevirmek istiyorsanız yazımızın altında verdiğimiz küçük program yardımı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Programın kullanımı oldukça basit olmakla birlikte tamamen ücretsiz olarak hizmetinize sunulmuştur.

Ribbon Sistemini Windows 8 de Nasıl Kapatırız ?

Aşağıdaki DOWNLOAD butonundan programı indirdikten sonra klasörün içerisinden 2 tane uygulama çıkacaktır. Bunlardan "Ribbon disabler2 x64" isimli olanı windows 8 (64 bit) kullanıcıları için hazırlanmış olan, "Ribbon disabler2" isimli olan ise windows 8 (32 bit) kullanıcıları için hazırlanmış olan araçtır. Biz 32 Bit Wİindows 8 kullandığımız için "Ribbon disabler2" adlı aracı çalıştıracağız.

Programa çift tıklayıp çalıştıralım, çalıştırdıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir görüntü gelecektir. Burada "Disable Ribbon Explorer" seçeneğine tıklayarak Ribbonları windows 8 de kapatabileceğiz.

"Disable Ribbon Explorer" seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza yeni bir pencerede uyarı gelecektir. Bu uyarıda Ribbonların kalkması için bilgisayarımızı yeniden başlatmamız gerektiğini söyleyecektir. Burada "Yes" seçeneğine tıkladıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatacaktır kendini.

Bilgisayarımız tekrar açıldığında aşağıdaki görüntüde gördüğünüz gibi Ribbon Sistemi artık kalkmış olacaktır. Tekrar aktif etmek için indirdiğiniz programda yer alan "Enable Ribbon Explorer" seçeneğini kullanabilirsiniz.


Windows 8 Ribbon Sistemini Kapatmak / Acmak/Program İndir Hakkında Hiç yorum yok :

Yorum Gönder